Harrastejoukkueet

Harrastejoukkueisiin otetaan uusia harrastajia mahdollisuuksien mukaan ympäri vuoden, mutta parhaiten mukaan pääsee kauden alkaessa joko vuoden alussa tai koulujen alkaessa syksyllä. Vapaita harrastepaikkoja voi tiedustella sähköpostitse ilmoittautumiset@lcspanthers.fi.

Harrastejoukkueisiin ei ole taitovaatimuksia, eli mukaan pääsee ilman lajitaustaa. Joukkuejaot tehdään syntymävuoden perusteella. Niin tytöt kuin pojatkin ovat tervetulleita mukaan harrastamaan.

Harrastejoukkueet harjoittelevat yhdestä kahteen kertaa viikossa 1-1,5 tuntia kerrallaan.

Tutustu tarkemmin harrastejoukkueisiin viereisestä valikosta.

Uncia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat:
  • uncia@lcspanthers.fi

Badia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: 
  • badia@lcspanthers.fi

Feles

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat:
  • feles@lcspanthers.fi

Oncilla

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Asikkalassa
  • Valmentajat:
  • oncilla@lcspanthers.fi

Theria (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa
  • Valmentajat: 
  • theria@lcspanthers.fi

Diardi

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: 
  • diardi@lcspanthers.fi

Cattus

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: 
  • cattus@lcspanthers.fi

Sfinx

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Asikkalassa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle Lahdessa
  • Valmentajat: 
  • sfinx@lcspanthers.fi

Concolor (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat:
  • concolor@lcspanthers.fi

Leos (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat:
  • leos@lcspanthers.fi

Nigripes

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat:
  • nigripes@lcspanthers.fi