Harrastejoukkueet

Harrastejoukkueisiin otetaan uusia harrastajia mahdollisuuksien mukaan ympäri vuoden, mutta parhaiten mukaan pääsee kauden alkaessa joko vuoden alussa tai koulujen alkaessa syksyllä. Vapaita harrastepaikkoja voi tiedustella sähköpostitse ilmoittautumiset@lcspanthers.fi.

Harrastejoukkueisiin ei ole taitovaatimuksia, eli mukaan pääsee ilman lajitaustaa. Joukkuejaot tehdään syntymävuoden perusteella. Niin tytöt ja pojat kuin naiset ja miehetkin ovat tervetulleita mukaan harrastamaan.

Harrastejoukkueet harjoittelevat yhdestä kahteen kertaa viikossa 1-1,5 tuntia kerrallaan.

Tutustu tarkemmin hviereisestä valikosta.

Uncia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Venla Jonninen, Sohvi Sillanpää, Viivi Niiranen ja Leonna Lönnqvist
  • uncia@lcspanthers.fi

Badia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Julia Salminen, Elli Koponen, Inka Arokannas ja Emma Nieminen
  • badia@lcspanthers.fi

Feles

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Venla Jonninen, Mette Honkanen, Nicita Kettunen ja Elina Torkkel 
  • feles@lcspanthers.fi

Manx (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Sohvi Saarinen, Elli Koponen, Inka Arokannas ja Minea Ylivainio
  • manx@lcspanthers.fi

Theria (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Sanni Minkkinen, Sara Järvinen, Iida Tomminen, Neea Toivonen ja Isabel Hotti
  • theria@lcspanthers.fi

Diardi

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Tiia Hämäläinen, Daniela Luntta ja Viola Raatikainen
  • diardi@lcspanthers.fi

Silvestris

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Camilla Civill, Lotta Kivistö ja Eva Käyhkö
  • silvestris@lcspanthers.fi

Manul

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Eerika Ruohisto, Emma Nieminen ja Minea Ylivainio
  • manul@lcspanthers.fi

Cattus

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Daniela Luntta, Lovisa Nieminen ja Nea Tallberg
  • cattus@lcspanthers.fi

Concolor (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Tiia Hämäläinen, Pinja Jurva, Taika Mäkinen ja Viola Raatikainen
  • concolor@lcspanthers.fi
  • Joukkueenjohtaja: Emma Sarell
  • jojo.concolor@lcspanthers.fi

Leos (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Essi Korpivaara, Emmi Rajamäki, Venla Hattunen ja Ida Maaninka
  • leos@lcspanthers.fi
  • Joukkueenjohtajat: Sanna Vepsäläinen ja Mari Leminen
  • jojo.leos@lcspanthers.fi

Nigripes

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Wilma Kauranen, Ronja Hallikainen ja Heleriin Kanemägi
  • nigripes@lcspanthers.fi

Pictors

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa – ei yläikärajaa!
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Karoliina Kuusela ja Lotta Kivistö
  • pictors@lcspanthers.fi