Harrastejoukkueet

Harrastejoukkueisiin otetaan uusia harrastajia mahdollisuuksien mukaan ympäri vuoden, mutta parhaiten mukaan pääsee kauden alkaessa joko vuoden alussa tai koulujen alkaessa syksyllä. Vapaita harrastepaikkoja voi tiedustella sähköpostitse ilmoittautumiset@lcspanthers.fi.

Harrastejoukkueisiin ei ole taitovaatimuksia, eli mukaan pääsee ilman lajitaustaa. Joukkuejaot tehdään syntymävuoden perusteella. Niin tytöt ja pojat kuin naiset ja miehetkin ovat tervetulleita mukaan harrastamaan.

Harrastejoukkueet harjoittelevat yhdestä kahteen kertaa viikossa 1-1,5 tuntia kerrallaan.

Tutustu tarkemmin harrastejoukkueisiin viereisestä valikosta.

Uncia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Reetta Tuominen, Leonna Lönnqvist, Sonja Heikkilä ja Aada-Maria Maaninka
  • uncia@lcspanthers.fi

Badia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Lotta Kivistö, Leonna Lönnqvist ja Erin Kuusisto
  • badia@lcspanthers.fi

Feles

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Sohvi Sillanpää, Anneli Lindström ja Aada-Maria Maaninka
  • feles@lcspanthers.fi

Manx (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Eva Käyhkö, Elina Torkkel ja Anni Nieminen
  • manx@lcspanthers.fi

Theria (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa
  • Valmentajat: Sanni Minkkinen, Anneli Lindström ja Nia Mesiäinen
  • theria@lcspanthers.fi

Diardi

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Sohvi Saarinen, Elli Koponen ja Milla Sinkkonen
  • diardi@lcspanthers.fi

Silvestris

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Sohvi Saarinen, Minea Ylivainio ja Janna Ståhlberg
  • silvestris@lcspanthers.fi

Manul

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Lotta Kivistö, Elli Koponen ja Milla Sinkkonen
  • manul@lcspanthers.fi

Cattus

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Eveliina Johansen, Nea Tallberg ja Nea Kemppi
  • cattus@lcspanthers.fi

Concolor (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Taika Mäkinen, Viola Raatikainen ja Mette Honkanen
  • concolor@lcspanthers.fi

Leos (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Emma Nieminen, Kamilla Kivekäs ja Jenni Pajunen
  • leos@lcspanthers.fi

Nigripes

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Heleriin Kanemägi, Ella Talsti ja Camilla Töllikkö
  • nigripes@lcspanthers.fi

Pictors

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa – ei yläikärajaa!
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle