Harrastejoukkueet

Harrastejoukkueisiin otetaan uusia harrastajia mahdollisuuksien mukaan ympäri vuoden, mutta parhaiten mukaan pääsee kauden alkaessa joko vuoden alussa tai koulujen alkaessa syksyllä. Vapaita harrastepaikkoja voi tiedustella sähköpostitse ilmoittautumiset@lcspanthers.fi.

Harrastejoukkueisiin ei ole taitovaatimuksia, eli mukaan pääsee ilman lajitaustaa. Joukkuejaot tehdään syntymävuoden perusteella. Niin tytöt kuin pojatkin ovat tervetulleita mukaan harrastamaan.

Harrastejoukkueet harjoittelevat yhdestä kahteen kertaa viikossa 1-1,5 tuntia kerrallaan.

Tutustu tarkemmin harrastejoukkueisiin viereisestä valikosta.

Uncia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Elli Koponen, Sara Eskelinen ja Dilara Dinc
  • uncia@lcspanthers.fi

Badia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Pinja Jurva, Ida Auvinen ja Moona Husu
  • badia@lcspanthers.fi

Feles

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Lilli Aho, Maija Sundell ja Saga Hattunen
  • feles@lcspanthers.fi

Oncilla

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Asikkalassa
  • Valmentajat: Kerttu Kiuru ja Nella Rantala
  • oncilla@lcspanthers.fi

Manx (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Elina Torkkel, Anni Nieminen ja Emilia Kärpänen
  • manx@lcspanthers.fi

Theria (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa
  • Valmentajat: Milla Sinkkonen, Julia Valtonen ja Elle Salenius
  • theria@lcspanthers.fi

Diardi

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Sohvi Saarinen, Moona Husu ja Senni Kiviniemi
  • diardi@lcspanthers.fi

Silvestris

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Milla Sinkkonen, Enna Laukkanen ja Aleina Dinc
  • silvestris@lcspanthers.fi

Manul

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Minea Ylivainio, Isabel Hotti ja Vilma Uusipaikka
  • manul@lcspanthers.fi

Cattus

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Mette Honkanen, Isabel Hotti ja Edvina Wallenius
  • cattus@lcspanthers.fi

Sfinx

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Asikkalassa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle Lahdessa
  • Valmentajat: Aada Vainio, Siiri Järvinen ja Tarja Jaakkola
  • sfinx@lcspanthers.fi

Concolor (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Emma Nieminen, Viola Raatikainen ja Elsa Tuunainen
  • concolor@lcspanthers.fi

Leos (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Eveliina Johansen, Lilli Aho, Emmi Rajamäki ja Matleena Tornikoski
  • leos@lcspanthers.fi

Nigripes

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Elli Koponen, Helmi Junna ja Iina Ora
  • nigripes@lcspanthers.fi