Harrastejoukkueet

Harrastejoukkueisiin otetaan uusia harrastajia mahdollisuuksien mukaan ympäri vuoden, mutta parhaiten mukaan pääsee kauden alkaessa joko vuoden alussa tai koulujen alkaessa syksyllä. Vapaita harrastepaikkoja voi tiedustella sähköpostitse ilmoittautumiset@lcspanthers.fi.

Harrastejoukkueisiin ei ole taitovaatimuksia, eli mukaan pääsee ilman lajitaustaa. Joukkuejaot tehdään syntymävuoden perusteella. Niin tytöt kuin pojatkin ovat tervetulleita mukaan harrastamaan.

Harrastejoukkueet harjoittelevat yhdestä kahteen kertaa viikossa 1-1,5 tuntia kerrallaan.

Tutustu tarkemmin harrastejoukkueisiin viereisestä valikosta.

Uncia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Nea Kemppi, Sara Eskelinen ja Ida Auvinen
  • uncia@lcspanthers.fi

Badia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Emmi Meronen, Krista Linna ja Nia Mesiäinen
  • badia@lcspanthers.fi

Feles

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Minea Ylivainio, Milla Sinkkonen ja Maija Sundell
  • feles@lcspanthers.fi
Balineesi
  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa Heinolassa
  • Valmentaja: Jade Gråman
  • balineesi@lcspanthers.fi

Oncilla

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Asikkalassa
  • Valmentajat: Aada Vainio ja Kerttu Kiuru
  • oncilla@lcspanthers.fi

Manx (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Sohvi Sillanpää, Isabel Hotti ja Anni Nieminen
  • manx@lcspanthers.fi

Theria (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa
  • Valmentajat: Milla Sinkkonen, Julia Valtonen ja Isabel Hotti
  • theria@lcspanthers.fi

Diardi

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Sohvi Saarinen, Elina Torkkel ja Lilli Kangasniemi
  • diardi@lcspanthers.fi

Silvestris

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Lotta Kivistö, Elli Koponen ja Krista Linna
  • silvestris@lcspanthers.fi

Manul

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Eva Käyhkö, Elli Koponen ja Anneli Lindström
  • manul@lcspanthers.fi

Cattus

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Nea Tallberg, Nea Kemppi ja Pinja Kilpinen
  • cattus@lcspanthers.fi

Sfinx

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Asikkalassa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle Lahdessa
  • Valmentajat: Heta Järvelä, Siiri Järvinen ja Tarja Jaakkola
  • sfinx@lcspanthers.fi
Cymric
  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa Heinolassa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle Lahdessa
  • Joukkue tavoittelee kilpailuihin osallistumista
  • Valmentajat: Minttu Rinne ja Senni Kiviniemi
  • cymric@lcspanthers.fi

Concolor (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Sanni Minkkinen, Viola Raatikainen, Mette Honkanen ja Erin Kuusisto
  • concolor@lcspanthers.fi

Leos (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia (vähintään yksi vuosi)
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Eveliina Johansen, Lilli Aho ja Matleena Tornikoski
  • leos@lcspanthers.fi

Nigripes

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Emma Nieminen, Aino Hyvönen ja Camilla Töllikkö
  • nigripes@lcspanthers.fi