Harrastejoukkueet

Harrastejoukkueisiin otetaan uusia harrastajia mahdollisuuksien mukaan ympäri vuoden, mutta parhaiten mukaan pääsee kauden alkaessa joko vuoden alussa tai koulujen alkaessa syksyllä. Vapaita harrastepaikkoja voi tiedustella sähköpostitse ilmoittautumiset@lcspanthers.fi.

Harrastejoukkueisiin ei ole taitovaatimuksia, eli mukaan pääsee ilman lajitaustaa. Joukkuejaot tehdään syntymävuoden perusteella. Niin tytöt ja pojat kuin naiset ja miehetkin ovat tervetulleita mukaan harrastamaan.

Harrastejoukkueet harjoittelevat yhdestä kahteen kertaa viikossa 1-1,5 tuntia kerrallaan.

Tutustu tarkemmin harrastejoukkueisiin alta.

Uncia

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Venla Jonninen, Daniela Luntta, Ronja Hallikainen ja Elli Koponen
  • uncia@lcspanthers.fi

Feles

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Minnie Tapio, Emmi Meronen, Camilla Civill ja Sanni Minkkinen
  • feles@lcspanthers.fi
  • Joukkueenjohtaja: Sara Savolainen
  • jojo.feles@lcspanthers.fi

Manx (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Wilma Kauranen, Ella Talsti, Ronja Hallikainen ja Taika Mäkinen
  • manx@lcspanthers.fi (Valmentajat)

Theria (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia
  • Harjoitukset kerran viikossa
  • Valmentajat: Henrietta Aarnikoivu, Eerika Ruohisto, Sara Järvinen ja Luka Aarnikoivu
  • theria@lcspanthers.fi

Silvestris

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Julia Salminen, Pinja Jurva, Lotta Kivistö ja Ronja Hallikainen
  • silvestris@lcspanthers.fi

Manul

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Ronja Heinonen, Daniela Luntta, Lotta Kivistö ja Mette Honkanen
  • manul@lcspanthers.fi
  • Joukkueenjohtaja: Emma Sarell
  • jojo.manul@lcspanthers.fi

Cattus

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Venla Jonninen, Sohvi Saarinen, Venla Hattunen ja Eva Käyhkö
  • cattus@lcspanthers.fi

Leos (edistyneet)

  • Joukkueeseen otetaan ensisijaisesti aiempaa lajitaustaa omaavia
  • Harjoitukset kahdesti viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Essi Korpivaara, Aada Sierna, Aino Hyvönen ja Anna Pinski
  • leos@lcspanthers.fi
  • Joukkueenjohtajat: Sanna Vepsäläinen ja Mari Leminen
  • jojo.leos@lcspanthers.fi

Nigripes

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Emma Maaninka, Minnie Tapio ja Emmi Rajamäki
  • nigripes@lcspanthers.fi

Pictors

  • Mukaan pääsee ilman aiempaa laji- tai liikuntataustaa – ei yläikärajaa!
  • Harjoitukset kerran viikossa ja mahdollisuus osallistua kerran viikossa toteutuvalle akrobatiavuorolle
  • Valmentajat: Roosa Takala ja Kiia Kontturi
  • pictors@lcspanthers.fi